Украден накит вреден над два милиона денари од куќа во Тетовско | Правдико

Правдико

   

Украден накит вреден над два милиона денари од куќа во Тетовско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа околу 21 часот и 20 минути во село Боговиње, Тетовско, од куќа во сопственост на Џ.И. (56) бил украден златен накит.

Додека снаата на Џ.И. била во бањата, непознат сторител влегол во куќата низ незаклучената влезна врата и по извршено пребарување, одзел златен накит во вредност од 2.250.000 денари по што побегнал.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико