Украден златен накит во вредност од 10.000 евра | Правдико

Правдико

   

Украден златен накит во вредност од 10.000 евра

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, во с.Боговиње, Тетовско, непознат сторител извршил тешка кражба во куќата во сопственост на Ф.А. (44).

Сторителот насилно ја отворил влезната врата, влегол внатре и по извршено пребарување одзел 4.100 евра и кутија со разновиден златен накит во вредност од околу 10.000 евра, по што го напуштил местото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико