Украдени 25.000 евра и злато од стан во Скопје | Правдико

Правдико

   

Украдени 25.000 евра и злато од стан во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Околу 25.000 евра, четири златни приврзоци и комплет од бело злато се украдени вчера од дом во Скопје, соопшти полицијата.

73C629A8331CAA48A39FD6A9BD53A1EE

Настанот го пријавил М.Ј.(1957) вчера по полноќ. Според него, кражбата се случила вечерта меѓу 19.00 и 00.00 часот од страна на непознат сторител кој најпрво насилно ја отворил влезната врата, а потоа пребарувал, украл и избегал, стекнувајќи се со противправна имотна корист од околу 1,6 милиони денари.

Извор: Утрински Весник

Препорачуваме

Партнери на Правдико