Украдени 26.800 килограми јаболка од магацин во Ресен | Правдико

Правдико

   

Украдени 26.800 килограми јаболка од магацин во Ресен

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Околу 26.800 килограми јаболка, односно 30 палети со 56 гајби од ова овошје биле украдени во магацин на поранешна фабрика во Ресен.

Како што информираат од МВР, делото го извршил непознат сторител кој насилно влегол во објектот.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на полициска станица Ресен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико