Украдени 280 илјади денари и златен накит од куќа во Битола | Правдико

Правдико

   

Украдени 280 илјади денари и златен накит од куќа во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во сопственост на Т.М., викендов на улица „7-ми Јули“ во Битола.

Сторителот од дворот на соседната куќа, се префрлил на балконот на спратот од куќата, со подесен алат ја отворил балконската врата, влегол внатре, и одзел 280 илјади денари и златен накит.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико