Украдени 30 илјади денари и тромадоли од аптека | Правдико

Правдико

   

Украдени 30 илјади денари и тромадоли од аптека

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат маскиран сторител вчера околу 20 часот во аптека на ул. „Московска“ во Скопје извршил разбојништво, соопштија од МВР.

Сторителот со закана со нож одзел околу 30.000 денари и таблети „тромадол“, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико