Украдени 45.000 дански курни и македонски пасош од куќа во ресенско | Правдико

Правдико

   

Украдени 45.000 дански курни и македонски пасош од куќа во ресенско

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат сторител извршил тешка кражба во семејна куќа во село Лавци, ресенско.

04012017134308_web_burglar-alarm

Сторителот насилно ја отворил влезната врата, влегол внатре и одзел 45.000 дански круни, македонски пасош и банкарска книшка на име на Е.Ш. Потоа, сторителот побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Партнери на Правдико