Украдени лаптоп, мобилен телефон и пари од стан во Скопје | Правдико

Правдико

   

Украдени лаптоп, мобилен телефон и пари од стан во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Дваесетгодишниот В.Д. од Скопје пријавил дека синоќа околу 2:30 часот во неговиот стан влегле три лица со фантомки.

„До моментот на пријавата лицата насилно го држеле во станот, a при излегување од станот едно од лицата со остар предмет му нанелo убодна рана. Оштетениот во пријавата посочил дека му биле одземени лаптоп, мобилниот телефон и пари, по што лицата го напуштиле местото на настанот, а оштетениот бил пренесен во Комплексот клиники ‘Мајка Тереза’“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико