Украдени македонски регистарски таблички во Пефкохори | Правдико

Правдико

   

Украдени македонски регистарски таблички во Пефкохори

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

registraciiГраничната полиција евидентираше е случај на украдени регистерски таблички од македонски државјанин кој летувал во Р.Грција.

Имено, на 11.08.2015 г. на граничниот премин „Богородица“ од страна на Г.Б. од Скопје, пријавено е дека на 10.08.2015 г. во местото Пефкохори, украдени му се двете регистарски таблички од ПМВ „Опел Корса“ за што била известена и грчката полиција.

Овој случај се надоврзува со претходните пет случаи во кои беа оштетени возила на македонски државјани на повеќе места во Р.Грција.

Препорачуваме

Партнери на Правдико