Украдени па пронајдени три возила од скопски автосалон | Правдико

Правдико

   

Украдени па пронајдени три возила од скопски автосалон

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Три патнички моторни возила од марките „мерцедес“, „бмв“ и „порше“ вчера биле украдени од скопски автосалон на улицата Сава Ковачевиќ.

Полицијата соопшти дека кражбата ја извршил непознат сторител, но по преземените мерки, тие биле пронајдени.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико