Украдени поголема количина злато и еден пиштол од куќа во Битола | Правдико

Правдико

   

Украдени поголема количина злато и еден пиштол од куќа во Битола

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера во периодот од 6 часот и 45 минути до 19 часот и 40 минути на улицата Солунска во Битола непознат сторител извршил кражба во домот на Д.Г. (59), при што одзел поголема количина злато, како и еден пиштол „црвена застава“ во калибар 9 мм со една рамка од 15 куршуми.

Полицијата извршила увид на самото место и работи на целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико