Украдени повеќе велосипеди од продавница за спортска опрема | Правдико

Правдико

   

Украдени повеќе велосипеди од продавница за спортска опрема

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Непознат сторител извршил тешка кражба во продавница за спортска опрема на улица Дебарца во Скопје.

Како што соопшти полицијата, сторителот го искршил стаклото на влезната врата, влегол внатре и одзел повеќе велосипеди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико