Украдени швајцарски франци, злато и документи | Правдико

Правдико

   

Украдени швајцарски франци, злато и документи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Од куќа во село Рогле, крадец украл злато франци и лични документи, соопшти полицијата.

kradec1-1

Имено, во периодот од 19 до 22.20 часот во село Рогле, во средата, во куќа сопственост на А.И.(46), непознат сторител извршил тешка кражба.

Сторителот насилно ја отворил вратата, влегол внатре, извршил пребарување и одзел 6000 швајцарски франкц во разни апоени, златни пари и лични документи, по што побегнал од местото на настанот.

Се преземаат мерки пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико