Правдико

   

Украдено „бмв“ од улица, сопственикот бил во продавница

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Триесет и едногодишниот О.М. пријавил дека на улицата Аминта Трети од страна на непознато лице му било одземено патничко возило „БМВ“.

Сторителот го искористил невниманието на оштетениот, додека тој бил во продавница, а возилото му работело со клучот на бравата, влегол во него и незабележан од никого го напуштил местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико