Украл пиштол од куќа во Куманово | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Украл пиштол од куќа во Куманово

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера попладне 46-годишниот М.И. од Куманово во полицијата пријавил дека непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во селото Романовце. Куќата е во сопственост на Ј.Ш. (59), кој се наоѓа на привремена работа во Швајцарија.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата во Куманово при што констатирале дека непознатиот сторител, во периодот од петти до дванаесетти март, насилно ја отворил влезната врата од гаражата, влегол во куќата и одзел еден пиштол „Застава“ калибар 7,62мм.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико