Унгарија: 9 мигранти на суд поради нелегално преминување на границата | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Унгарија: 9 мигранти на суд поради нелегално преминување на границата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

 Обвинителството во областа Сегедин во јужна Унгарија, започна со изведување пред суд девет лица за нелегално минување на унгарско-српската граница, соопшти портпаролот.

Канцеларијата на портпаролот Ференц Санка соопшти дека вчера седум бегалци влегле илегално во Унгарија од Србија на граничниот премин Келебија, еден на Аштхалому и еден во Морахалому, пренесува новинската агенција МТИ.

Бегалците на преминот Келебија се искачиле над оградата на границата, додека другите ја преминале оградата во места каде што била оштетена од порано, додаде тој.

Четворицата осомничени се легитимирале како Авганистанци , другите четворица биле Сиријци, а еден се легитимира како Пакистанец. Сите се наоѓаат во притвор во Унгарија.

Од истата канцеларија на унгарското обвинителство изјавија дека апсењата се во согласност со неодамна усвоениот закон со кој се иницира забрзана постапка пред суд против 157 лица.

Препорачуваме

Партнери на Правдико