Уставен суд ја одложи расправата за прислушувањето | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Уставен суд ја одложи расправата за прислушувањето

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Уставниот суд на Република Македонија на денешната седница го одложи разгледувањето на иницијативата за уставноста и законитоста на членот 175 од Законот за електронски комуникации, за некоја од наредните седници во месец април.

Одложувањето на расправата, информираат од Судот, е заради подетално разгледување на предметната материја доставена во иницијативата.

Со членот 175 донесен со измените на Законот во 2014 година на телекомуникациските оператори во земјава им се наложува „да ги обезбедат сите неопходни технички услови за да овозможат следење на комуникациите во нивните мрежи“.

Иницијативата до Уставниот суд е поднесена во 2015 година, кога СДСМ почна со објавување на разговори од незаконското следење на комуникациите, односно т.н. „бомби“.

Во иницијативата, која е поднесена од граѓанин, оспорен е целиот член 175, односно сите 10 става од него.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико