Уставните измени попладнево на вонредна владина седница | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Уставните измени попладнево на вонредна владина седница

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Владата, попладнево, на вонредна седница, ќе го разгледува предлогот за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. Според информации од Владата, се работи за 4 амандмани.

Единствената точка на дневниот ред ќе гласи: „Предлог за пристапување кон измена на Уставот на Република Македонија со насоки за изменување и дополнување на Уставот на Република Македонија“.

По ова, доколку го минат владиниот филтер, амандманите се испраќаат до законодавниот дом на натамошна процедура. Уште на комисиската расправа, која деловнички трае десет дена, ќе биде јасно дали СДСМ успеа да ги обезбеди неопходните 80 пратенички гласа.

Според извори од пратеничките групи, ова мнозинство сè уште не е осигурано, но продолжуваат преговорите со опозициските пратеници.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико