Валс: Да се избегне излегувањето на Британија од ЕУ, но не по секоја цена | Правдико

Правдико

   

Валс: Да се избегне излегувањето на Британија од ЕУ, но не по секоја цена

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Францускиот премиер Мануел Валс денеска предупреди во Давос дека би било многу лошо ако Велика Британија излезе од ЕУ, но оти британските барања не мора да бидат задоволени по секоја цена.

Manuel-Vals

– Излегувањето на Британија од ЕУ, без сомнеж, е лоша работа, особено лоша работа – рече Валс пред новинарите во Давос, каде учествува на Светскиот економски самит.

Тој рече дека потребен е договор, но не по секоја цена.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико