Велешанка силувана во својот дом | Правдико

Правдико

   

Велешанка силувана во својот дом

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера околу 6 часот наутро во Велес непознат сторител преку незаклучената врата влегол во куќа каде што биле Т.К.(48) и нејзиниот татко (лице со заостанат психички развој), при што сторителот насилно извршил обљуба врз неа, соопштија од МВР.

По наредба на Јавен обвинител, оштетената е однесена на лекарски преглед. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на настанот.

Извор:Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико