(Видео) 43 прекршувања на забраната за движење, 484 санкции за неносење маска | Правдико

Правдико

   

(Видео) 43 прекршувања на забраната за движење, 484 санкции за неносење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа, 43 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР.

Во текот на изминатото деноноќие, пак, за мерката за носење лична заштита на лицето регистрирани се 484 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување ширење на Ковид-19.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико