(Видео) Бубевски очекува судот да набави камери за судењата непречено да течат | Правдико

Правдико

   

(Видео) Бубевски очекува судот да набави камери за судењата непречено да течат

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, очекува судот да набавуви камери за процесите да течат без одолговлекувања.  Тој информирапе дека пред крај е судењето за случајот „Труст“, додека кај другите предмети постапката е на почеток.

Во врска со судењето за шлаканиците во Центар, Бубевски рече дека „за овој предмет сведочеше само Жерновски, а на следното рочиште треба да има вкрстено испрашување. Тоа е најдобро со новиот судија, зошто е комплицирана постапка“, додаде обвинителот на СЈО.

К.Л.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико