(Видео) Инцидент пред Врховен суд додека траеше изрекување на пресудата за „Диво Насеље“ | Правдико

Правдико

   

(Видео) Инцидент пред Врховен суд додека траеше изрекување на пресудата за „Диво Насеље“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Додека траеше изрекување на пресудата за случајот „Диво Насеље“ настана инцидент пред Врховниот суд.

Човек со ранец на себе им се приближи на полицајците при што им се обрати.

Потоа настана турканица меѓу полицајците и мажот. Откако му го проверија и одзедоа ранецот, човекот беше отстранет од пред судот и, најверојатно, одведен во полициска станица.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико