ВИДЕО - Командант Малишева: Не сум виновен, настанот е политички монтиран | Правдико

Правдико

   

ВИДЕО – Командант Малишева: Не сум виновен, настанот е политички монтиран

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Со искази на обвинетите продолжи судењето за случајот „Диво насеље“.

Исказ пред судот даде второобвинетиот во овој случај Мухамед Красниќи, познат како командант Малишева.

Тој пред обвинителството и пред одбраната изјави дека не се чувствува виновен и рече дека настанот е политички монтиран.

Извор: 24Вести

Препорачуваме

Партнери на Правдико