(Видео) Синоќа 62 лица го прекршиле полицискиот час | Правдико

Правдико

   

(Видео) Синоќа 62 лица го прекршиле полицискиот час

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Синоќа од 20 часот до 5 часот утрово констатирано е дека 62 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие,  за мерката за носење лична заштита на лице регистрирани се 482 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Препорачуваме

Партнери на Правдико