(Видео) СЈО влезе во Град Скопје | Правдико

Правдико

   

(Видео) СЈО влезе во Град Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Специјалното јавно обвинителство денеска влезе во просториите на Град Скопје. Од СЈО велат одржале работен состанок без да откриваат детали од средбата, но според информации на „Макфакс“, обвинителството собира информации за предистражна постапка.

Неофицијално се разговарало за отпочнување соработка со која ќе се чешлааат документите за проектот „Скопје 2014“ , но и други материјали за кои СЈО има индиции и се сомнева дека имало криминал, според прислушуваните разговори.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико