(Видео) Владата донесе одлука за кампања за референдумот и разрешување на Лазе Велковски | Правдико

Правдико

   

(Видео) Владата донесе одлука за кампања за референдумот и разрешување на Лазе Велковски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во Владата на Република Македонија се одржа прес-конференција, на која портпаролот Муамет Хоџа информираше за заклучоците од 83. седница, на која Владата донесе одлуки да спроведе информативна кампања за референдумот и да го разреши директорот на Бирото за јавна безбедност, Лазе Велковски.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико