(ВИДЕО) Во СЈО пристигнале дваесетина приговори за обвинителните акти | Правдико

Правдико

   

(ВИДЕО) Во СЈО пристигнале дваесетина приговори за обвинителните акти

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Обвинителот Гаврил Бубевски од Специјалното јавно обвинителство пред новинарите изјави дека до нив стигнале дваесетина приговори за 17-те поднесени обвиненија.

Бубевски не сакаше да открие за кои точно предмети станува збор, но изјави дека очекуваат да добијат уште и согласно законскиот рок на притворите ќе биде одговорено.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико