Владата бара вработените од поплавените подрачја да бидат ослободени од работа до петок | Правдико

Правдико

   

Владата бара вработените од поплавените подрачја да бидат ослободени од работа до петок

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

661A91A65E6BCE41A8247A005AEDE6B2Министерството за труд и социјална политика ги задолжи сите органи на државна управа, а им препорача на другите државни институции и на единиците на локална самоуправа, да ги ослободат од работа до петок вработените во поплавените подрачја, односно оние кои живеаат во Стајковци и Сингелиќ.

Исто така им се препорачува и на приватните компании (фирми) да ги ослободат од работа во наведениот период вработените кои живеат во поплавените подрачја односно во населените места Стајковци и Сингелиќ, се вели во соопштението од МТСП.

Извор: Утрински весник

Препорачуваме

Партнери на Правдико