Владата ќе ги зајакнува инспекциските служби | Правдико

Правдико

   

Владата ќе ги зајакнува инспекциските служби

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Ќе се доекипираат инспекциските служби во Македонија. Ова го соопшти владината прес-служба по завршувањето на владината седница.

„Министрите денеска разгледаа информација и донесоа заклучоци за кадровската екипираност на инспекциските служби во Република Македонија со план за нивно доекипирање“, се вели во соопштението, за оваа точка од седницата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико