Владата ќе упати предлог до Собранието за разрешување на Зврлевски | Правдико

Правдико

   

Владата ќе упати предлог до Собранието за разрешување на Зврлевски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Владата на Република Македонија денеска попладне ќе ја одржи петтата седница.

Како што информира владината прес-служба, според предлогот, на дневен ред на седницата се Предлог до Собранието на Република Македонија за разрешување на Марко Зврлевски од функцијата јавен обвинител на Република Македонија врз основа на член 67 од Законот за јавното обвинителство, одредени кадровски прашања, како и други актуелни прашања што се од интерес на граѓаните.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико