Владата набавува знамиња за 2,4 милиони денари | Правдико

Правдико

   

Владата набавува знамиња за 2,4 милиони денари

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија распиша оглас за набавка на знамиња за јарболи.

fa9723f0-96ae-4782-886b-a805aaa6ff93-zname-makedonsko

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 2.450.000 денари, а критериум за доделување на договорот за јавна набавка е најниската цена.

Извор: еМагазин

Препорачуваме

Партнери на Правдико