Владимир Панчевски изнесува документација од судот | Правдико

Правдико

   

Владимир Панчевски изнесува документација од судот

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

pancevski-2Сега веќе поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1- Скопје, иако е заминат на годишен одмор, во вторник се појавил во судот, од каде зема документација.

Вработените се изненадени од појавувањето на Панчевски и неговиот однос кон нив.

Според кажувања на вработените Владимир Панчевски се однесувал како се уште да е претседател на судот, иако неговиот мандат истече во неделата, а од вчера в.д. претседател е судијката Татјаана Михајлова.

Вработените во судот велат дека никој не знае какви документи бара Панчевски кој од вчера е на тринеделен одмор.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико