ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Оливер Спасовски | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

ВМРО-ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Оливер Спасовски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, рече дека бараат министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, да го напушти министерството бидејќи, како што нагласи, работата ја извршува несовесно, неодговорно, нетранспарентно.

„Го прикрива криминалот наместо да го сузбива. Откако тој е на оваа фунција секој ден има грабежи, убиства, насилства. МВР само прави анализи, не дејствува, не ги расветлува случаите. На сметка на ова, граѓаните ја изгубија довербата во полицијата. Корупцијата цвета, на дното сме на листата за борба против корпција. Според листата на ‘Транспаренси интернешнл’ паднати сме 17 места подолу. Затоа Спасовски мора да поднесе одговорност“, порача Мицевски.

Додаде дека ќе поднесат интерпелација и за министерот за одбрана, Никола Димитров.

На новинарско прашање за бегството на експремиерот Никола Груевски, Мицевски рече дека изготвуваат анализи, и кога ќе имаат релевантни информации, тогаш ќе излезат во јавност.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико