Во Албанија уапсени 30 припадници на нарко банда | Правдико

Правдико

   

Во Албанија уапсени 30 припадници на нарко банда

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Албанската полиција разби нарко-мрежа во Тирана при што уапси 30 луѓе додека петмина се во бегство

19112015094602_08022015135527_uapsensdhsdhsdh

Полицијата соопшти дека по 6-месечна истрага ги уапсила организаторите, координаторите и дистрибутери на тешки наркотици кои во изминатите две години продале дрога во вредност од 900 илјади евра.

Во акцијата запленети се килограм хероин, кокаин, пиштоли, муниција, автомобил и мобилни телефони. Во изминатите две години албанската полиција уништи 1,3 стабла канабис и повеќе од 100 тони марихуана.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико