Во Арачиново пронајдени 1,5 килограми хероин | Правдико

Правдико

   

Во Арачиново пронајдени 1,5 килограми хероин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата пронајде 1,5 килограми хероин во Арачиново и приведе едно лице.

Според информациите на МВР, вчера полициски службеници го привеле Љ.А.(31) од Арачиново, Скопско, за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори  и недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи.

„По претходно добиени оперативни сознанија, во текот на вчерашниот ден бил извршен претрес на две локации во село Арачиново, при што од Љ.А. се пронајдени и одземени две полиетиленски ќеси со околу 1,5 килограми хероин, една полиетиленска ќеса хашиш, четири полиетиленски пакувања марихуана, осум куршуми, една рачна преса за пресување на опојна дрога, една хидраулична дигалка“, соопшти МВР.

Љ.А. e приведен во полициска станица за понатамошна постапка и по документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико