Во БиХ се појави дрогата ајс, 10 пати посилна од кокаинот | Правдико

Правдико

   

Во БиХ се појави дрогата ајс, 10 пати посилна од кокаинот

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Опасната дрога ајс, за која експертите велат дека е 10 пати посилна и поразорна од кокаинот, се појави и во Босна и Херцеговина.

Полицијата во Бијелина запленила седум грама дрога и досега тоа е единственото подрачје во БиХ каде што беше пронајдена, пренесува порталот „Кликс“.

Три лица се уапсени во Бијелина, додека по другите шест се трага.

Покрај дрогата ајс, пронајдени се марихуана, спид и екстази.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико