Во БиХ уапсена српска старлета поради проституција | Правдико

Правдико

   

Во БиХ уапсена српска старлета поради проституција

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Босна и Херцеговина уапси 16 лица во рација во околината на Бјелина, меѓу кои е и српска старлета, а запленети се и најмалку десет пиштоли и кокаин, објавено е денеска.

Полициската управа во Бјелина потврди дека нејзините членови извршиле рација во куќа во близина на градот во североисточна Босна. Операцијата била спроведена во соработка со српската и словенечката полиција, а усапсени биле 15 мажи и една жена.

Потврдено е дека станува збор за Тијана Максимовиќ (28) од Рума во Србија, која на естрадата се претставува со името Тијана ајфон.

 

View this post on Instagram

 

Najsavrsenije nesto sto sam nosila, komplet @ham_swimwear ❤️ Make up @veljko_lukovic Hair @boskovicm1

A post shared by Tijana Maksimovic (@ticamaksimovic) on

Полицијата ги сомничи за кривични дела недозволено производство и трговија со наркотици, недозволено производство и трговија со оружје и проституција.

При претресот, полицијата пронашла десет пиштоли, 14 пакувања кокаин, девет таблети медицински лекови, три панцири и околу десет илјади евра во различни валути, пренесува „Индекс.хр“.

Медиумите во БиХ наведуваат дека Максимовиќ е под истрага за поттикнување на проституција, а заедно со неа биле приведени уште три девојки од Србија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико