Во Глумово приведен дилер кој треба да издржи двегодишна затворска казна | Правдико

Правдико

   

Во Глумово приведен дилер кој треба да издржи двегодишна затворска казна

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во скопското село Глумово интервентната полиција, денеска, врз основа на судска наредба, го привела Б. Љ. (37) за издржување казна затвор од две години.

Како што информираат од МВР, 37-годишникот е осуден за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги.

Тој веднаш ќе ѝ биде предаден на казнено-поправната установа, во која треба да ја издржува казната.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико