Во голема акција, данската полиција го блокираше сообраќајот кон Германија и Шведска | Правдико

Правдико

   

Во голема акција, данската полиција го блокираше сообраќајот кон Германија и Шведска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Данската полицијата целосно го блокираше сообраќајот кон Германија и Шведска, објави Би-би-си.

Според првичните информации, во тек е голема полициска операција, објави британската телевизија.

Локалните медиуми известуваат дека во тек е потрага по опасна личност, иако официјалните лица не наведуваат по кого точно трагаат.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико