Во грабежот во НЛБ Банка во Чаир се украдени 150.000 евра | Правдико

Правдико

   

Во грабежот во НЛБ Банка во Чаир се украдени 150.000 евра

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во грабежот што се случи вчера во експозитура на НЛБ Банка во Чаир се украдени 150.000 евра. Од банката соопштија дека тројцата повредени се во добра состојба и се пуштени на домашно лекување.

„По вчерашниот вооружен грабеж што се случи во 10:36 минути во експозитурата на НЛБ Банка во Чаир, би сакале да ве информираме дека клиентите и вработените на Банката се безбедни и во добра состојба. Двајцата вработени во експозитурата кои беа полесно повредени се пуштени на домашно лекување. Дополнително работникот на обезбедување кој, исто така, беше повреден при грабежот по укажаната лекарска помош е добро и е пуштен на домашно лекување“, соопштија од НЛБ Банка.

Експозитурата во Чаир сè уште не е отворена, а со работа ќе почне од утре, 17 април.

„Банката продолжува да работи редовно и да соработува со надлежните органи за најбрзо и ефикасно решавање на случајот“, се вели во соопштението.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико