Во Грција запленети 6,5 тони канабис и 258.000 таблети | Правдико

Правдико

   

Во Грција запленети 6,5 тони канабис и 258.000 таблети

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Грчките власти соопштија дека заплениле 6,5 тони канабис и голем број таблети „фентилин“ во близина на Крит.

Крајбрежната стража соопшти дека канабисот и околу 258.000 таблети биле пронајдени во скриен дел од брод, објави АП.

Крајбрежната стража не објави повеќе детали, посочија дека истрагата е во тек.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико