Во групна тепачка во Тетово еден прободен во натколеницата | Правдико

Правдико

   

Во групна тепачка во Тетово еден прободен во натколеницата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Речиси дваесет лица се степале во Тетово во неделата вечер, при што еден бил прободен со нож во левата натколеница, јави полицијата.

Имено, во неделата, околу 19.30 часот во Тетово, на ул. „133“, при вербална расправија помеѓу две групи, од една страна 10-12 лица и од другата страна шест лица, Е.Ц. на Ѓ.Д. (21) со нож му нанел убодна рана во пределот на левата натколеница.

Причина за насилството е бидејќи Ѓ.Д му продал мобилен телефон на Е.Ц и не го исклучил фејсбук профилот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико