Во Хамбург запленети речиси четири тони кокаин | Правдико

Правдико

   

Во Хамбург запленети речиси четири тони кокаин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Германската полиција од почетокот на годинава запленила речиси четири тони кокаин во три операции во пристаништето Хамбург, пренесе АП.

Во периодот од март до мај оваа година биле пронајдени 3,8 тони кокаин, кои со бродови се донесени од Јужна Америка, се наведува во извештајот на кој се повикува АП.Управата на германската царина предупредува дека од година на година сѐ повеќе кокаин се пренесува во Германија.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико