Во Кисела Вода пронајдени мигранти од Сирија, Палестина и Мароко | Правдико

Правдико

   

Во Кисела Вода пронајдени мигранти од Сирија, Палестина и Мароко

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На скопската улица Димо Хаџи Димо“ вчера (8 април) за време на полицискиот час биле пронајдени тројца мигранти.

Станува збор за 24-годишник од Сирија, 33-годишен Палестинец и 35-годишник од Мароко коИ скопската полиција ги забележала во патрола околу 19 часот.

Тие биле приведени во полициската станица Кисела Вода, за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико