Во Кондово уапсен 28-годишник, кој со пиштол ѝ се заканувал на полицијата | Правдико

Правдико

   

Во Кондово уапсен 28-годишник, кој со пиштол ѝ се заканувал на полицијата

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата синоќа (18 мај) уапсила 28-годишен скопјанец во Кондово поради заканите што ги упатил за животот на полициски службеник.

Како што информираат од МВР, 28-годишникот, при контрола, со пиштол му се заканил на еден од полициските службеници по што се обидел да го напушти местото на настанот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико