Во Куманово пукано од автомобил во движење | Правдико

Правдико

   

Во Куманово пукано од автомобил во движење

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во кумановската полиција во вечерните часови на 18 мај било пријавено дека на улицата ЈНА, лице што управувало автомобил со непознати регистарски ознаки, испукало три куршуми од огнено оружје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово, при што биле пронајдени и подигнати три патрони.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико