Во Мексико запленети 10 тони синтетичка дрога | Правдико

Правдико

   

Во Мексико запленети 10 тони синтетичка дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Мексиканската морнарица запленила 10 тони синтетички дроги во западниот дел на земјата, во близина на градот Куликан.

Дрогата била пронајдена во големи кеси и пластични буриња.

Оваа област е позната по трговијата со дрога, објави АП, истакнувајќи дека во западниот дел на Мексико се произведува метамфетамин во големи количини.

Минатата недела, во западната држава Синалоа беше пронајдена лабораторија за производство на синтетички дроги.

Извор:Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико