Во Романија запленет хероин од еден милион евра | Правдико

Правдико

   

Во Романија запленет хероин од еден милион евра

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Романската полиција уапси двајца мажи кои во автомобилот со кои се превезувале пренесувале хероин.

21102015104520_heroin[5]

Тие биле уапсени во понеделникот во романскиот округ Џурџу, соопшти денеска романската Дирекција за истрага на организираниот криминал и тероризам.

Во каросеријата на автомобилот биле скриени 44 пакети со различна форма, кои содржеле вкупно 17,6 килограми хероин.

Вредноста на наркотикот на пазарот е околу еден милион евра, објави весникот „Романија либера“.

Извор: Нова Македонија

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико