Во семејна караница прободени братучеди | Правдико

Правдико

   

Во семејна караница прободени братучеди

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера во село Ропаљце се случила теша семејна караница во која со нож се ранети неколку лица. Сериозниот инцидент се случил околу 20.00 часот во с.Ропаљце, општина Липково.

Во семејна караница,  Л.О.(19) и неговиот 17-годишен брат им нанеле убодни рани на нивните братучеди, нa браќата Х.О.(31) и Х.О.(29).

Истите се неконтактибилни и по укажаната медицинска помош во Општата болница Куманово биле префрлени во Клинички центар Скопје. Двајцата напаѓачи биле обезбедени.

СВР Куманово презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико